Účastníci získají znalost v problematice osobní vědomé práce se stresem a praktické dovednosti, jak se chránit zejména před chronickým stresem a také jak mohou vědomě pečovat o svou psychohygienu. Kurz je zaměřen na problematiku hlubšímu porozumění vlastním projevům stresu, i stresovým projevům klientů, se kterými pracovníci v sociální sféře pracují. Naučí nás vědomě používat strategie, které napomáhají zmírnit projevy stresu, jako například krátké uvolňující techniky, relaxační, meditační a mindfulness cvičení. Zaměříme se také na prevenci před syndromem vyhoření, neboť sociální pracovníci a pracovníci v sociálních službách patří k rizikovým skupinám, které jsou syndromem vyhoření ohroženy. Kurz nabízí jak aktuální teoretické poznatky, tak především nácvik praktických cvičení. Seminář je důležitý zejména proto, že může minimalizovat škody, které chronický stres působí zejména na pracovnících v pomáhajících profesích.
Získané dovednosti a znalosti:
- účastník kurzu se naučí, jak včas rozpoznat své projevy stresu a jak s nimi může pracovat
- naučí se vybraným metodám z oblasti krátkých uvolňujících technik, mindfulness, relaxace, meditace, které napomáhají efektivní práci se stresem a chronickým napětím
- získané zkušenosti a praktické dovednosti účastník dokáže využít při práci se stresem vlastním, tak při lepšímu porozumění svým klientům v náročných a v problémových situacích.
Více informací: | Bc.Vladimíra Kullová |
E-mail: | info@dinstitut.cz |
Telefon: | 731 196 885, 558 764 352 |